Starostka města ve sporu Šiktanc – Pachovský nikdy nevypovídala

Verze pro tisk |

Trestní oznámení za pomluvu podal na jaře tohoto roku vedoucí oddělení pro přímý výkon služby Městské policie Česká Lípa Ing. Jiří Pachovský na Karla Šiktance, organizátora „českolipské stínové městské policie“.

V tomto sporu vynesla samosoudkyně Okresního soudu v České Lípě rozsudek. Karel Šiktanc v článku s názvem „Kritizoval práci strážníků, dostal podmínku za pomluvu“, který se objevil 12. 11. 2013 v regionální příloze MF Dnes, mimo jiné uvedl: „Vše je vykonstruované na základě lživých výpovědí včetně ředitele městské policie Lubomíra Meryho i starostky Hany Moudré.“ Starostka města Česká Lípa se proti tomuto prohlášení důrazně ohrazuje.

„Spor Šiktanc a Pachovský je osobní záležitostí soukromých osob udržujících v minulosti blízké až rodinné přátelské vztahy, které byly později vážně narušeny. S městem Česká Lípa jako takovým absolutně nesouvisí a já osobně jsem v tomto sporu nikdy vypovídat nebyla. Samosoudkyně dospěla ke svému rozhodnutí na základě předložených materiálů. Vzhledem k tomu, že pomluva souvisela se zaměstnáním pana Pachovského, byla ve sporu jako podpůrný materiál posuzována i složka poskytnutá Městskou policií Česká Lípa. Ta obsahovala například záznamy z bezpečnostních kamer nebo výpověď ředitele MP Lubomíra Meryho,“ uvedla starostka České Lípy Hana Moudrá.

Pro doplnění uvádíme, že na Karla Šiktance podalo žalobu také město Česká Lípa, a to ve věci porušování dobrého jména právnické osoby – Městské policie Česká Lípa. Žalobu město podalo na Karla Šiktance až poté, co nevyhověl požadavkům předžalobní výzvy, kterou mu město prostřednictvím svého právního zástupce zaslalo. V tomto sporu zatím nebylo nařízeno soudní jednání.
 

Nahoru