5/2021

Verze pro tisk |

Krátké shrnutí týdne s řadou odkazů a videí. Při pozorném čtení, sledování a poslouchání máte program na celé dopoledne.

Komu se líbila venkovní výstava s názvem Zrcadla do historie popisující Lípu před velkým požárem, může si v infocentru koupit knihu s názvem Požár města Česká Lípa v roce 1820. Městské íčko je otevřeno omezeně, ale je. Konkrétně v pondělí dopoledne a ve středu odpoledne (do 17 hodin). Publikace stojí 462 korun.

Díky všem aktérům za snahu uspořádat na úrovni vyhlášení ankety o nejlepšího sportovce Českolipska. Českolipska unie sportu udělala stream, který v podobných podmínkách nemá v republice obdoby. Záznam si můžete pustit zde:

Se Štěpánem jsme se tématu sportu věnovali asi půlku našeho podcastu.Ten měl velice pozitivní ohlasy a doposud je také nejdelší. Zde je odkaz na přímé přehrání, bez hledání, na platformě audiolibrix. Ale přehrát si ho můžete samozřejmě i na ostatních platformách.

Tématu sportu, konkrétně českolipské házené, jsem se věnoval i v zatím poslední nahrávce. Snad se mi tentokrát podařilo vyřešit i některé problémy s přepáleným zvukem. Jeden z přímých odkazů je zde.  

Kdo jste sledoval mistrovství světa v házené v České televizi, jistě jste zaznamenal skvělou propagaci nejen českolipské házené, ale celé České Lípy. V podcastu se dozvíte i to, jak spot vznikal.

Petr Pokorný z Českolipského deníku mě oslovil, jestli by mohl ke Dni holocaust napsat článek o mém pátrání v rodokmenech českolipských židů. Neřekl jsem tam nic, co bych nenapsal v jednotlivých dílech už tady na i-novinách, ale kdo to chcete mít v jednom, naleznete článek zde.  

Článek měl pro mě ten efekt, že se mi ozvali i lidé, kteří i-noviny nečtou, a dali mi další tipy. Jen najít čas vše sepsat. Připomínám poslední díl, který se věnoval zejména babičce Martina Tompy, jejíž rodina měla kloboučnictví v dnešní ulici Jindřicha z Lipé.

  

Velmi dodře streamuje i českolipská základní umělecká škola. Sdílím dva koncerty z posledního lednového týdne.

 

U nás v Oknech jsme vydali poslední díl seriálu o historii školy v posledních dvaceti letech.  

V perexu jsem jako ilustrační fotografii použil záběr na slovní hodnocení mé třídy. Rozmazané je to schválně :). 

Nahoru