Úsměvy letní noci aneb třetí část Přehlídky filmů I. Bergmana

Verze pro tisk |

V úterý 10. prosince ve 20.00 hodin bude v kině Máj Doksy projekcí dalšího snímku pokračovat unikátní přehlídka filmů jednoho z nejvýznamnějších světových režisérů Ingmara Bergmana. Diváci tak budou moci po dlouhých letech vidět znovu řadu snímků, které byly nedávno převedeny v nejvyšší kvalitě do nové digitální podoby.

Třetí film přehlídky, Úsměvy letní noci, natočil Ingmar Bergman v roce 1955. Film zve diváky na milostné hrátky v podání několika mileneckých dvojic, do jejichž sladké rozvernosti proniká hořká ironie.

Od října jsou každý měsíc promítány režisérovy filmy, které byly natočeny od padesátých do osmdesátých let. Bergman získal za svá díla řadu prestižních filmových ocenění a nominací. Minimálně za tři z filmů, které budou uvedeny, byl Bergman nominován na Oscara (Lesní jahody, Podzimní sonáta a Fanny a Alexander; za svůj život byl na toto ocenění nominován ještě šestkrát), v Berlíně získal za Lesní jahody Zlatého medvěda, za Sedmou pečeť byl v Cannes nominován na Zlatou palmu, kterou si v následujících letech odnesl domů celkem sedmkrát (jednou i za Úsměvy letní noci).

Přehlídku zahájil v úterý 29. října Bergmanův nízkorozpočtový, ale velmi zásadní snímek Sedmá pečeť. Na leden 2020 chystáme projekci filmu Lesní jahody z roku 1957.

Přehlídku v Doksech umožnila distribuční společnost Film Europe.

 

Nahoru