Snow Film Fest i v Novém Boru

Verze pro tisk |

Jedinečný filmový festival zimních dobrodružství a adrenalinových sportů zavítá i do Nového Boru.

„Filmový festival Tierra Snow Film Fest je celovečerní promítání špičkových filmů plných extrémního lyžování, zimního lezení, skialpinismu a dalších extrémních zážitků a sportů. V městském kině v Novém Boru proběhne festival v pátek 8. listopadu. Od 17:30 ho zahájíme prvním blokem filmů, které nás zavedou do Antarktidy, na aljašský ledovec, i do tajů extrémního lyžování. Kolem 19 hodin se uskuteční přednáška a promítání horského vůdce Janka Bednaříka na téma Heliskiing v Kanadě. Od 20:15 budeme pokračovat druhým blokem filmů, které nám přiblíží prostředí japonských hor, život snowboardisty Martina Černíka, i jaké je dostat se na vrchol Elbrusu severní stěnou. Chybět nebude ani občerstvení pro návštěvníky, o které se postará Tao čajovna,“ přibližuje program organizátor akce Radovan Novotný ze společnosti Kultura Nový Bor, s.r.o.

Janek Bednařík, horský vůdce, přiblíží divákům lyžování v bezedném kanadském prašanu a povypráví svůj příběh o tom, jak se Čech stal horským vůdcem pro lyžování na helikoptérách. Diváci budou moci zhlédnout záběry z kultovního freeridového střediska Revelstoke, kde během zimy nasněží v průměru až 16 metrů sněhů.

Filmová přehlídka „Tierra SNOW FILM FEST“ je největší festival svého druhu, jak uvádí i manažer festivalu Dan Hála: „Těší nás velký zájem o pořádání festivalu i v menších městech. Jsme rádi, že můžeme nejlepší filmy uplynulé sezóny ukázat i tam, kde by jinak takovou možnost neměli,“ říká manažer festivalu Dan Hála a dodává: „Počtem míst konání jsme zdaleka nejrozšířenější sportovní či outdoorový filmový festival v Česku i na Slovensku.“

Hlavní program je sestaven z filmů, které získaly řadu ocenění na zahraničních filmových festivalech: Crossing the Ice – Napříč ledy, Tempting fear – Lákavý strach, Blue Obsession – Modrá posedlost, Snow Way, Neviditelná hora, Unicorn Sašimi – Sašimi z jednorožce.
Další informace, podrobnosti o filmech a autorech najdete na www.SnowFilm.cz

Vstupenky na festival je možné zakoupit v předprodejních místech společnosti Kultura Nový Bor, s.r.o., www.kulturanb.cz, on-line na www.disdata.cz nebo přímo na místě v městském kině v Novém Boru.
 

alt
Nahoru