Dnes je 30. 09. 2024
svátek má Jeroným

Fotbalisté Arsenalu podruhé v přípravě prohráli

V právě probíhající zimní přípravě odehráli fotbalisté Arsenalu druhý přátelský zápas, v němž na umělé trávě hostili Cvikov hrající I. A třídu Libereckého kraje.

Českolipští vstoupili do utkání lépe, jenže ještě do poločasu hosté skóre otočili a nakonec si od Ploučnice odvezli vítězství 4:2. Obě branky Arsenalu obstaral Lukáš Valta.
V brance České Lípy nastoupila očekávaná jednička Jan Chadraba, který se vrátil ze svatební cesty. Kdo naopak absentoval, byl záložník Lukáš Mígl, jenž bude kvůli poraněnému menisku delší dobu mimo hru.

Cvikovští začali duel aktivně, Vacek se dral přes Rosenberga do zakončení, ale českolipský obránce včas zareagoval a odvrátil míč do bezpečí. Vzápětí Vacek přenechal míč Kubějovi, jehož střela skončila mimo. V 8. minutě se balónu chopil Kliment, jehož centr před branku zužitkoval Lukáš Valta.
Poté svěřenci trenéra Miroslava Novotného ještě více zabrali a dočkali se vyrovnání. Paštika centroval před Chadrabu, kde stál Lukáš Kuběj, který si už věděl rady. Netrvalo dlouho a Cvikov převrhl pomyslné misky vah na svoji stranu.
Jakub Vacek si naběhl za obranu a přesnou střelou mezi Chadrabovy nohy poslal svůj tým do vedení. Závěr prvního poločasu patřil Českolipským. Reichelt s Karlíkem mířili vedle a Valtův pokus zastavilo břevno.

V úvodu druhého dějství byli hosté agilnější a zaslouženě se dočkali třetího gólu. Jiří Jirák sice nejprve trefil tyč, ale záhy si spravil náladu, neboť s pomocí břevna dopravil kulatý nesmysl za brankovou čáru. Střelec třetí cvikovské branky byl při chuti, ale v 68. minutě jej Chadraba vychytal.
Minutu nato vykřesal pro Českou Lípu jiskru naděje Lukáš Valta, který svým druhým zásahem vrátil Arsenal zpět do hry. Veškeré naděje na vyrovnání či obrat ve skóre vzaly za své v 71. minutě, kdy střela Jiřího Jiráka z přímého kopu doputovala až do sítě.
Domácí se přesto nevzdávali a Karlík zakončil svůj únik po straně těsně vedle. Následně dvakrát zahrozil Vacek, ale když neuspěl ani on, skončilo utkání vítězstvím Cvikova 4:2.

Ohlas trenéra:
Jiří Ješeta (FK ARSENAL Česká Lípa): „Opět jsme dostali čtyři góly. Tím samozřejmě nechci říct, že naše obrana je špatná, ale stále v ní děláme chyby. Utkání jsme nezačali špatně, vedli jsme 1:0, ale bohužel pak jsme přestali hrát a přenechali iniciativu Cvikovu.“

FK ARSENAL Česká Lípa – FK Cvikov 2:4 (1:2)
Branky: 8. a 69. Valta - 50. a 71. Jirák, 15. Kuběj, 20. Vacek. Rozhodčí: Hamada. Bez karet. Diváci: 25.

Sestavy:
Česká Lípa: Chadraba - Poláček, Ladra st., Rosenberg, Urban - Burian, Ladra ml., Kliment, Valta - Reichelt, Karlík. Trenéři: Jiří Ješeta, Stanislav Kouřil.
Cvikov: Machačný - Kaiser, Bobelák, Červenka, Knolle - Paštika, Coufal, Jirák, Brenn - Vacek, Kuběj. Trenér: Miroslav Novotný.