Dnes je 30. 09. 2024
svátek má Jeroným

Fotbalisté Arsenalu zdolali rezervu pražské Slavie

V nedělním svátečním odpoledni přivítali českolipští fotbalisté na svém stadionu rezervu pražské Slavie a podle postavení obou mužstev v tabulce byli borci od Ploučnice jasným favoritem. V prvním poločase vidělo 540 diváků několik šancí, ale ani jedna z nich nebyla využita.

Do druhé půle navíc místo zraněného Meiera naskočil do českolipské svatyně Jan Chadraba. O jedinou branku utkání se postaral v 60. minutě sváteční střelec Petr Řehák, který doklepl do prázdné klece odražený míč. Slavia v závěru zápasu chtěla vydolovat alespoň bod, ale veškeré iluze vzaly za své minutu před koncem, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující Gulajev.

Za Slavii nastoupil člen širšího kádru A-mužstva brankář Jan Hanuš a také Bassirou Dembelé, který byl ze známých důvodů přeřazen do B-týmu. O první vzrušení se postaral Štálík, který si naskočil na trestný kop, ale v souboji trefil rovněž brankáře Hanuše, který musel být ošetřován. Na opačné straně hřiště pokoušel své štěstí Koubský, který však branku netrefil. Hosté byli aktivnější a Meier musel předvést první vážnější zákrok proti Palkovi. K protiútoku zavelela dvojice Moulis – Voltr, ale soupeřovo konto nezatížila. Poté se na delší dobu nastěhovali slávisté na svou útočnou polovinu, ale pokusy Gulajeva a Mráze nenašly svůj cíl. Ve 28. minutě se hosté dožadovali pokutového kopu, ale sudí Moník zákrok na Gulajeva jako penaltový neposoudil. Hanuše vystrašil jedovatou ránou Voltr, jehož navštívenka minula Hanušovu klec jen o decimetry. Do další slibné šance se po ose Moulis – Vrabec dostal Řehák, ale jeho chvíle měla teprve přijít. Velmi agilně hrající Gulajev zazlobil opět ve 35. minutě, ale na ukazateli skóre i nadále svítily dvě nuly. Poté se pěknou individuální akcí prezentoval Kousal, ale svůj únik nezakončil. Po následném rohu dal o sobě vědět Voltr, s jehož slabým pokusem si Hanuš poradil. Českolipský brankář Meier musel být v pozoru proti střelám Mráze a Dembelého. Gólový účet utkání ale mohli otevřít domácí, Vrabec našel krásným pasem Štálíka, který však tváří v tvář Hanušovi neuspěl. V samotném závěru prvního poločasu měli Českolipští k dispozici standardní situaci v podobě rohového kopu, ale síť za Hanušem nerozvlnili.

Do druhého poločasu naskočil do českolipské branky místo Meiera Jan Chadraba. Brankářská jednička Arsenalu má problémy se zády. Ve 49. minutě vybídl Vrabec ke skórování Štálíka, který si však míč nedokázal zpracovat. Následně si Moulis ukrojil příliš velké sousto, když se snažil obejít hned tři protihráče. O chvíli později se již domácí radovali. Proti pravidlům se provinil Dembelé, po jehož faulu zahrál přímý volný kop Voltr. Jeho centr usměrnil Jablonský pouze do tyče, ale odražený míč se dostal k Petru Řehákovi, jenž už měl jednoduchou úlohu – 1:0. Sto dvacet sekund nato si dal Voltr z trestného kopu repete, jeho tečovaná nabídka ale tentokrát skončila jen na břevně. Po sérii střídání na obou stranách se o slovo přihlásil opět Voltr, zůstalo však jen u pokusu. I v závěru utkání byli sešívaní při chuti a chtěli si ze stadionu u Ploučnice odvézt alespoň bod, nýbrž českolipská obrana pracovala na jedničku. Veškeré naděje slávistů definitivně zhasly minutu před koncem, kdy Gulajev sejmul u středu hřiště Štálíka, a protože už jednu žlutou kartu měl, musel pod sprchy. Vzápětí však hlavní sudí Moník ukončil zápas a Českolipští mohli oslavovat zisk tří bodů. Domácí náhradní brankář Jan Chadraba ve druhém poločase žádný gól nepustil a dal si tak pěkný dárek ke svým 24. narozeninám.

Trenér Arsenalu Radim Nečas: „Hráči potřebovali po prvním poločase trochu naburcovat, protože první půle byla na můj vkus mdlá. Chyběla tomu šťáva a ani pohyb nebyl takový, jaký měl být. O poločase jsme si to vyříkali a ve druhé půli už to bylo v pořádku. Věděli jsme, že je Slavia předposlední v tabulce, ale její síla tomu neodpovídá. Dneska ukázala, že má dobré mužstvo. Věděli jsme, že to bude o prvním gólu a připravovali jsme se na standardní situace. Nakonec jsme z jedné dali gól a z druhé jsme měli také šanci, kdy brankář Hanuš to vytáhl na roh, takže jsme rádi, že jsme se k vítězství nějakým způsobem prokousali, a budeme to chtít potvrdit v Liberci. Brankář Olda Meier si o poločase stěžoval na bolesti zad, už nemohl ani vykopávat, takže tam musel jít Honza Chadraba. Zítra teprve půjde k našim doktorům, takže uvidíme, jak to s ním bude.“

ARSENAL Česká Lípa – SK Slavia Praha B 1:0 (0:0)

Branky: 60. Řehák

Rozhodčí: Moník – Orel, Arnošt