Dnes je 30. 09. 2024
svátek má Jeroným

Rezerva Arsenalu remizovala se Mšenem

Ve šlágru 22. kola Krajského přeboru hostil B-tým Arsenalu na svém stadionu u Ploučnice jabloneckou Jiskru Mšeno. Diváci se pořádně nestačili usadit na svá místa a už padl úvodní gól, o který se po sto dvaceti sekundách hry postaral Kamil Krejčík.

Po změně stran se domácím podařilo rychle vyrovnat zásluhou Karla Kaňkovského. Arsenal mohl získat všechny tři body, to by ale musel Radomír Picek proměnit nařízenou penaltu za ruku Miroslava Holečka. Černou kaňkou na jinak pohledném fotbalu bylo zranění Marka Buriana, který s poraněným kotníkem opustil hřiště na nosítkách, a následně zamířil do nemocnice.

Jako první zahrozili domácí, jmenovitě Burian, který Bečvaříkův centr za Bočokova záda neusměrnil. A tak udeřilo na druhé straně, rychlý útočný výpad zakončil přesnou střelou k tyči Kamil Krejčík a vedoucí tým tabulky se ujal vedení – 0:1. Českolipští chtěli náskok soupeře co nejdříve smazat, ale Švec Bočokovu svatyni přestřelil. Hosté se před Chadrabu dostali po Peškarově přímém kopu, ovšem Brezinský hlavičkoval nad. Veškeré vzrušení se pak ukázalo být zbytečné, protože lajnový rozhodčí signalizoval ofsajd. V 9. minutě si Jablonečtí nerozuměli v rozehrávce, avšak jejich zaváhání Půlpán nedokázal potrestat. Poté vypálil z hodně velké dálky Burian a gólman Bočok měl plné rukavice práce, aby Burianovu střelu vyrazil alespoň na roh. Domácí byli v těchto fázích hry aktivnější a dravě se hnali za vyrovnáním. Kaňkovského tečovaný trestný kop líznul boční síť. Stejný hráč pak mířil nad branku. Mšeno se osmělilo slabým pokusem Lietavy, jehož propagační pokus nenadělal Chadrabovi žádné problémy. Míč za brankovou čáru nepropasíroval ani ve skluzu zakončující Marek Burian. O chvíli později hlavičkoval Kaňkovský vedle. Vzápětí se tváří v tvář českolipskému brankáři objevil Bém, který byl nakonec lapen do ofsajdové pasti. Za následné protesty si vykoledoval žlutou kartu Čech. První poločas ukončil nepřesnou ranou Kaňkovský.

Po přestávce musel jako první zasahovat Chadraba proti dotírajícímu Čechovi. Byli to ale domácí, kteří se radovali z gólu. V 50. minutě si Karel Kaňkovský všiml vyběhnuvšího gólmana Bočoka a chytrým lobem jej přehodil – 1:1. Bočok měl další práci při Píchově trestném kopu, který vyrazil s vypětím všech sil na roh. Burian pak vybídl ke skórování Kaňkovského, před nímž uhasil nebezpečí až pohotový Bočok. Také Chadraba musel být v permanenci, když ho tvrdou střelou z přímého kopu prověřil Peškar. V 67. minutě nacentroval do pokutového území Bečvařík, Holeček zahrál ve vlastní šestnáctce rukou a sudí Huřťák nařídil penaltu. K ní se postavil tradiční exekutor Radomír Picek, který ale nechal vyniknout Bočoka. Vzápětí se v jednom souboji zranil Marek Burian, jenž musel být ze hřiště odnesen na nosítkách a poté odjel se zraněným kotníkem do nemocnice. Místo Buriana tak do hry naskočil Karel Měšťan. Vedoucí gól měl na hlavě Kaňkovský, ale jeho pohotová teč skončila mimo tři tyče. S jídlem roste chuť a Kaňkovský v 78. minutě opět prověřil brankáře Bočoka. A když se neujaly ani pokusy Peškara a Daniela, skončilo utkání nerozhodně 1:1.

Trenér Arsenalu Bohuslav Najman: „Myslím si, že byl k vidění kvalitní zápas, jak z naší strany, tak i ze strany soupeře. Bylo vidět, že hrála mužstva ze špice tabulky. Škoda, že jsme zaspali začátek, kdy jsme dostali gól hned ve 2. minutě, pak jsme to honili. Měli jsme dvě šance, které jsme nedali. Pak se nám podařilo vyrovnat, ale když se nepromění penalta, tak se nemůže vyhrát.“

V zápase se zranil Marek Burian, jenž odjel s poraněným kotníkem do nemocnice. Ví se už něco víc o jeho zdravotním stavu? „Ještě o něm nic víc nevím, ale vypadá to na dlouhodobé zranění, stejně jako u Zdeňka Koška.“

Nyní jsou zranění Košek s Burianem, kteří tvoří základní kostru sestavy. Jak se s jejich absencí českolipský trenér vypořádá? „Bude to složité. Jestli nám někoho pustí na sobotu z áčka, to nevím. Nebo budeme muset šáhnout do dorostu, protože nás je málo.“

ARSENAL Česká Lípa B – FK Jiskra Mšeno Jablonec nad Nisou 1:1 (0:1)

Branky: 50. Kaňkovský – 2. Krejčík

Rozhodčí: Huřťák – Mrkáček, Špidlen