Českolipští dorostenci vedou tabulku krajské ligy

V nové frýdlantské hale se v neděli představil dorostenecký tým českolipských šelem. Po dvou třetinách, po brance Svobody a hattricku Dlouhého byl stav 1 : 4, vše vypadalo na jasný bodový zisk hostů.

Ve 42. minutě do branky propadlo nahození od modré čáry obránce Máky, což znamenalo vedení již o čtyři branky, ale tým domácích ani tento stav nezlomil. Naopak, Frýdlant přidal na tvrdosti a důrazu, tlačil se do střel a snížil na 3 : 5. Hosty uklidnil gólem na 3 : 6 Jansa, ale v 52. a 54. minutě českolipský brankář Jeřábek dvakrát musel lovit puk ze sítě a stav zápasu byl 5 : 6. Aby to bylo opravdové drama, necelé dvě minuty před závěrečnou sirénou vyhodil z obraného pásma puk za plexisklo Zábranský a zbytek utkání českolipští dohrávali ve čtyřech. Frýdlantští odvolali brankaře a v šesti se vrhli do útoku, nakonec Česká Lípa ubránila vítězství a vyskočila na první místo v tabulce soutěže.

HC Frýdlant – HC Česká Lípa 5 : 6 (0:1,1:3,4:2)