ZUSsioN - I. ročník festivalu kapel ZUŠ Česká Lípa

Verze pro tisk |

Dovolujeme si pozvat všechny příznivce jazzové i rockové hudby na první ročník festivalu kapel, které mají něco společného se ZUŠ Česká Lípa. Jsou buď složeny ze současných a bývalých studentů, nebo při škole přímo působí.

Přestože jsou kapely veřejnosti více či méně známé z mnoha hudebních akcí, budou takto společně vystupovat poprvé. Akce se koná 8.4.2011 na Velkém sále ZUŠ od 19.00 hod. Posluchačům se představí:

 

Instrumentální studio

Historie Instrumentálního studia se začala psát na začátku roku2010. Původně vzniklostudiojako doprovodné těleso pro žáky studující popovýzpěv. Postupem času se začaly do repertoáru přidávat sólové skladbypro různé hudební nástroje a tím vytvářet instrumentální celek prodoprovod komponovaných pořadů v rámci celé ZUŠ. Instrumentální studioje svým složením, co se nástrojů, hlasů i žánrového obsahu týče,nevyhraněné.Jeho duchovním otcem a aranžérem je pan René Peška. (www.zuscl.cz)

3G

je novou, z celých 75% procent dívčí kapelou. Dámy se věnují intepretaci a arranžování tišších starých jazzových standard a šlágrů v akustickém obsazení: klavír,  jazzová kytara, kontrabas a bicí.

MHD

Tento „Městský hromadný soubor“ byl iniciován vlastní tvůrčí aktivitou několika starších studentů ZUŠ. Přestože performují ve škole i v jiných souborech a věnují se též sólové hře na svůj nástroj, v MHD tvoří výhraně vlastní tvorbu s jazzrockovým a občas i ska obsahem. Výsledkem je pak pulsující instrumentální hudba, která rozhodně neurazí žádného posluchače.

LizArt

Kapela je pokračováním „zuškovského B.B.bandu, který se zúčastnil bezpočtu hudebních akcí jako byly Městské slavnosti, Duhový bál, Majáles, Neckyjáda aj. a jezdila též po základních školách s pořadem Blues na každém kroku. Od roku 2009 se věnuje již výhradně vlastní koncertní a studiové tvorbě. V roce 2010 se v soutěži „Skutečná Liga“ umístila mezi třiceti nejlepšími z 270 kapel všech stylů celé republiky. Jako jediný soubor dnešního festivalu je svým zaměřením čistě rockovou kapelou. (www.lizart.cz)

Jazzová farma

Posledním z protagonistů dnešního festivalu je též z mnoha městských i školních akcí ZUŠ známý studentský bigband Jazzová farma. „Farma“ se nazývá právě proto, že je zdatnou líhní nových muzikatů jazzového stylu. Farma se kromě jazzu orientuje i na swing, funky a latinu. Její vyzářená energie nemůže nechat žádného milovníka rytmické muziky v klidu. Dirigentem bigbandu je pan Aleš Jungman.(www.zuscl.cz)

Nahoru