Městská knihovna v lednu

Verze pro tisk |

Řada z vás jistě našla pod stromečkem nějaké knižní dárky. Pokud jsou ale už přečtené, v knihovně naleznete další bohatou nadílku, kterou můžete sledovat (a vybírat a rezervovat...) na webu městské knihovny www.knihovna-cl.cz (nové knihy v knihovně). 

A že vám mezi dárky chyběla čtečka elektronických knih? Nevadí! Vyzkoušet, užívat ji, prostě vypůjčit si ji u nás rovněž můžete, tuto službu žádejte v oddělení čítárny v 1. patře knihovny na náměstí T. G. Masaryka. A pokud nějaký titul naše knihovna postrádá, opatříme vám jej obratem z jiné knihovny prostřednictvím tzv. meziknihovní výpůjční služby. Kromě knižní nabídky předkládáme i něco málo přednášek a určitě zajímavých akcí. Přejeme pohodový rok 2012, ve kterém se s vámi rádi potkáme v Městské knihovně Česká Lípa.  

Úterý 10. ledna 2012 od 17,00 hod
EXPEDICE SVALBARD aneb za polární ekologií na Špicberky
O výzkumných aktivitách na dalekém severu, o činnosti Centra polární ekologie, o geografii, geomorfologii i zážitcích z neobyčejného pobytu v drsné, ale ohromující přírodě bude vyprávět Bc. Blanka Pechačová
čítárna městské knihovny

Úterý 17. ledna  2012 od 17,00 hod
JIZERSKÉ KVĚTY
Otokar Simm a Marek Sekyra představí ojedinělou publikaci - almanach německy píšících autorů z Liberecka, Jablonecka a Semilska, narozených nebo publikujících v období od konce 18. století do roku 1945. Díky dvoujazyčnému zpracování přibližuje originální podobu místního německého nářečí dané oblasti.
čítárna městské knihovny

Úterý 24. ledna 2012 od 17,00 hod
DOBROVOLNĚ O DOBROVOLNICTVÍ
Jak se stát dobrovolníkem, jak pracovat s dobrovolníky, co je Dobrovolnické centrum, co je Evropská dobrovolná služba. Přednáší Ing. Petr Máška, vedoucí pobočky ADRA Česká Lípa a Lucie Honzíková Kotlánová, vedoucí dobrovolnického centra ADRA.
čítárna městské knihovny

Čtvrtek 26. ledna  2012 od 9,30 hod
ZIMNÍ ČAS, ČAS POHÁDEK A VYPRÁVĚNÍ
dopoledne pro maminky s dětmi
pobočka Špičák, ul. Červeného kříže

Každý čtvrtek od 16,00                                                
ČTENÍ PŘI LAMPIČCE
Nemáte čas číst dětem nahlas? Budeme to dělat za vás!
Předčítání pohádek a příběhů, pro klídek a pohodu!
Oddělení dětské literatury, nám. T. G. Masaryka

Každé úterý od 10,00 hod                
CVIČÍME V KAŽDÉM VĚKU    
cvičení s hudbou a v sedě (!) pro každého,
vhodné nejen pro seniory
pobočka Špičák, ul. Červeného kříže (zdarma)
 

Nahoru