Městská knihovna v prosinci

Verze pro tisk |

Vánoce jsou za dveřmi, proto i v městské knihovně chystáme dárky pro českolipskou veřejnost.

Předně zveme na setkání s publicistou, scenáristou, rozhlasovým a televizním redaktorem a moderátorem Václavem Žmolíkem, který je kromě televizních cyklů i autorem knih „Po Česku“ a „Bohemia inkognita – Čechy neznámé“.

Na předvánoční čas máme dále připraveny hned dvě divadelní představení!

Půvabná knížka pro děti „Z deníku kocoura Modroočka“ se stala předlohou pro muzikál, se kterým se představí v úterý 10.12. Základní škola Partyzánská a žáci paní učitelky Vavruškové. V pondělí 16. prosince si pak nenechte ujít „Útěk do Egypta přes království české“ v podání divadla Kejklíř. Cesta z Betléma do Egypta zřejmě za oněch svatých dob vedla přes Království české, napříč přes severní část země, kolem Šluknova, pak Českolipskem, potom kolem Ještěda, ale ne úplně až k němu, dál jizerským a krkonošským podhůřím, chudými kraji, zalidněnými převážně skláři, tkalci a chalupníky, až do blízkosti Trutnova - a nakonec po staré celní silnici přes Žacléř ven do Slezska, odkud to pak do Egypta už nebývalo příliš daleko. Tak začíná půvabná knížka Útěk do Egypta přes Království české, jediné vyprávění Otfrieda Preusslera, určené dospělým, v němž vykresluje dobu přelomu 19. a 20. století. Představení se ale s ohledem na nedostatečný prostor v knihovně bude konat v Centru textilního tisku! I zde ale platí, že počet míst je omezen.

A jestli potřebujete na poslední chvíli „doladit“ vánoční dárky nějakou drobností, pak pro vás máme bezva tip! V knihovně jsou pro vás připraveny dárkové poukazy – roční registrace do Městské knihovny v České Lípě. Tento dárkový poukaz obdržíte v jakémkoliv oddělení nebo pobočce Městské knihovny. Cena poukazu odpovídá ročnímu zápisnému a registrace platí pro všechna oddělení Městské knihovny i její pobočky na Špičáku, Ladech a H. Vrchu. Svým blízkým tak určitě uděláte radost a vás to rozhodně nezruinuje. Roční výše registrace do městské knihovny je jednotná pro všechna oddělení i pobočky knihovny (děti 50Kč, studenti a senioři od 65 let 90 Kč, ostatní 120 Kč) a vztahuje se na běžný, nikoliv kalendářní rok, tj. celkem na 365 dní. Uživatelé knihovny tak mohou využívat jakákoliv oddělení a pobočky městské knihovny v České Lípě, mohou si knihy kdekoliv půjčovat a kdekoliv vracet. A pokud chcete být s knihovnou ještě v těsnějším kontaktu a mít informace z knihovny z první ruky, stačí sledovat naše webové stránky či facebook anebo se přihlásit k odběru E-ZPRAVODAJE, který jsme se rozhodli vydávat už v říjnovém Týdnu knihoven. K odběru se lze přihlásit prostřednictvím našeho webu, kde naleznete jednoduchý přihlašovací formulář a také již vydaná první čísla.

Městská knihovna přeje českolipské veřejnosti krásné vánoční svátky a co nejpříjemnější prožití roku 2014! Doufáme, že k tomu také přispějeme!

Nahoru