Outdoorový seriál Lužický horal startuje již zítra

Verze pro tisk |

Šest netradičních závodů v přírodě v okolí Nového Boru, které kombinují zimní i letní aktivity: běh, běh na lyžích, kolo, duatlon, triatlon a plavání, spojuje atraktivní prostředí Lužických
hor. Již zítra se odehraje první ze závodů, a to Klíčový běh.

Klíčový běh je horský běh s cílem na Klíči v délce 8 km s převýšením 500 m, se startem v Radvanci v 11 hodin.
Trasa závodu vede nádhernými partiemi Novoborska nejdříve z Radvance kolem Havraních skal do horní části Arnultovic k lávce přes hlavní silnici pod Klíčem a následně cestou kolem dvou studánek (zaječí a kamzičí) lesem pod Klíčem, do sedla a nakonec nejnáročnější část až na vrchol.

Informace o prvním závodu naleznete zde, případně více se můžete dozvědět od ředitele závodu Michala Kosiny (Lužický horský spolek) na tel. čísle 605 790 972 či e-mailu michalkosina@horskyspolek.eu.

Aktuální informace k dalšímu závodu, jehož pořadatelem je SKI Polevsko - Polevská lyže je, že v případě nepříznivých sněhových podmínek se závod přesune na náhradní termín 25. 1. nebo 22. 2. Zatím čekáme na sníh, první ochlazení a sněžení má přijít na začátku příštího týdne, tak uvidíme, co napadne, a podle toho budeme uvažovat o přesunu.
 

alt
Nahoru