Sport Relax bilancuje

Verze pro tisk |

Sport Relax letos oslaví 20 let. Od roku 1998 je klub medailově úspěšný na ME a MS, na kterých i letos zaznamenal obrovský úspěch jak v mládeži, tak i v seniorech.

"Jsem přesvědčen, že rok 2013 se opět vydařil, zejména mládežnickému i seniorskému týmu. Naše zaměření a snaha o kolektivní práci se povedla a má smysl," vyjádřil se Pvael Znamenáček.

Naše úspěchy nejen na sportovním poli nás řadí mezi špičku v České republice. Nesmím opomenout významné umístění našeho týmu na akcích jako je Mezinárodní Vánoční cena, North Bohemia, Silesia cup v Polsku, mistrovství ČR FSKA a WKF. Také jsme velmi skvěle bojovali na regionálních pohárech a Krajských přeborech, které jsou otevřené pro celou ČR. Zde se nám podařilo být nejúspěšnějším klubem.
I naši reprezentanti ČR v roce 2013 vzorně reprezentovali město a stát při evropských a světových šampionátech. Jmenovitě: Jan Drobeček, Ondřej Samek, Jakub Kolek, Adam Zdobinský, Pavel Znamenáček, Jana Bělohlavová, Karin Košíková a Tereza Zlatohlávková.

Pořádali jsme tradiční výukové semináře v červnu a prosinci za podpory příspěvkové organizace Sport Česká Lípa, které jsou pro vývoj karate velmi důležité, aby mohlo dojít k dobrému přenosu informací mladým i vyspělým karatistům. Na těchto seminářích jsme přešli na nový systém, a to výuku mladých v časových  blocích 1,15 hod. a pro vyspělé cvičence 4hodinový blok, kde se vyučuje kata, kumite, techniky, bezkontaktní boj, vitální body a utužování fyzické kondice.

Nechyběla ani krajská kola mládežnického karate, kde stále rozšiřujeme aktivity o další disciplíny. V roce 2014 určitě navážeme na tyto akce.

Sport Relax byl pořadatelem akce MČR FSKA, kde bylo vidět několik reprezentantů, kteří se do České Lípy rádi vracejí. To může potvrdit i náš spřátelený polský tým Samuraj Lubaň vedený J. Jaworskim.

Do klubu se letos přihlásilo mnoho mladých, věřím, že nadějných, karatistů, kteří teprve svoje krůčky vyšlapují. Přeji jim obrovskou trpělivost a podporu rodičů.

Pavel Znamenáček opět převzal od Hanshi Kennetha Funakoshiho certifikát, který ho opravňuje vést organizaci v ČR jako hlavní instruktor pro rok 2014.

SR i letos vyrazil na soustředění klubu do italského Caorle, kde probíhá příprava na soutěže, ale i tmelení kolektivu při různých kolektivních hrách.

Nesmíme opomenout tradiční soustředění na Chřibské, kde máme základnu a dobré podmínky pro přípravu jak dětí, tak i vyspělejších závodníků.

Sport Relax se nevěnuje jen karate, ale má záběr i v dalších aktivitách a to pod vedením instruktorky 1. třídy Kačky Znamenáčkové. Spokojení cvičenci si najdou cestu na aerobik, flexi-bar, fitball, nově bosu, aquaerobik, tradiční cvičení nejmenších dětí s rodiči a velmi oblíbené pohybovky.
Pokročilé cvičenky opět naplnily halu na oblíbené akci "Sobota plná cvičení".

Sport Relax každoročně vyhlašuje výšlap na horu Jedlovou, na příští datum 27. 12. 2014 je již sníh objednán, tak Vás všechny zveme.

„Dosažené výsledky, ale i další vzrůstající tendence kvality klubu jsou také dílem trenérů v českolipském klubu Sport Relax spolu s Pavlem Znamenáčkem, Tomášem Sazamou, Jaromírem Pokorným, Janou Bělohlavovou a Aničkou Šťastnou.

Sport Relax vybojoval v roce 2013 341 medailí: 113× zlato, 103× stříbro, 121× bronz

Mistrovství světa: 9× zlato, 2× stříbro, 2× bronz

Mistrovství Evropy: 1× zlato, 0× stříbro, 3× bronz

Mistrovství ČR: 13× zlato, 10× stříbro, 13× zlato

Mezinárodní ceny: 14× zlato, 13× stříbro, 9× bronz

Světový pohár: 0× zlato, 3× stříbro, 2× bronz

Evropský pohár: 0× zlato, 0× stříbro, 1× bronz

Letos klubovou prestižní anketu vyhrála děvčata. Nejúspěšnější v kategorii do 12 let byla Adéla Šinerová a kategorii od 13-18 let ovládla Barbora Znamenáčková.

Putovní pohár do 12 let

Putovní pohár 13-18 let

Naší základnu najdete v městské hale vedle Kauflandu a informace naleznete na webových stránkách

Děkujeme našim partnerům za podporu na domácí i mezinárodní scéně: Město Česká Lípa, MEGA a.s., EVPAS, KM PRONA, TOP stavebniny, Provodínské písky a.s., Vendys&V, En Servis, Příspěvková organizace Sport Česká Lípa a Jizerské pekárny.

alt
Nahoru