Českolipským pedagogem roku je Barbora Švédová

Verze pro tisk |
Českolipským pedagogem roku je Barbora Švédová
Čtrnáct pedagogů v letošním roce nominovali ředitelé českolipských základních a mateřských škol na udělení titulu Českolipského pedagoga roku. Tím byla na slavnostním večeru, který proběhl v úterý 6. června ve vile Hrdlička, vyhlášena Barbora Švédová, asistentka pedagoga v MŠ Bratří Čapků na sídlišti Lada. Udělena byla také dvě mimořádná ocenění, a to učitelkám Lence Rychterové ze ZŠ Pátova a Daně Charvátové ze ZŠ Speciální Jižní.

 
Práce pedagogů je nesmírně náročná, navíc mám pocit, že je rok od roku těžší. Je stále složitější umět děti zaujmout a poutavým způsobem jim látku vysvětlit, složité je řešit vztahy mezi dětmi ve třídě i vztahy s rodiči. Je to práce nesmírně psychicky, ale i fyzicky náročná. Jsem proto přesvědčena, že je nutné práci našich učitelů oceňovat a jsem vděčná, že k tomu mám každý rok příležitost. Vážím si práce všech pedagogů, kteří naše děti vzdělávají, vychovávají, vštěpují jim správné hodnoty a tím jim pomáhají orientovat se v dnešním uspěchaném světě,“ uvedla starostka města Česká Lípa Jitka Volfová.

 
Všichni nominovaní učitelé obdrželi na slavnostním večeru pamětní plaketu, pamětní list, a především flash disk s video medailonkem, který o každém jednotlivém nominovaném natočil přímo s žáky a kolegy Rudolf Živec. Speciální plaketu si odnesly také Lenka Rychterová a Dana Charvátová, které k plaketě navíc každá získaly voucher na víkendový wellness pobyt pro dvě osoby. Vítězka Barbora Švédová pak získala šek na finanční odměnu ve výši 10tis. Kč.
Titul Českolipského pedagoga roku uděluje město Česká Lípa již od roku 2009. V loňském roce jej získala Věra Brázdová, zástupkyně ředitelky v ZŠ, PrZŠ a MŠ Moskevská.
Seznam všech letošních nominovaných:
Mgr. Lenka Rychterová - Základní škola Pátova
Božena Grosmutová –
Základní škola Dr. Miroslava Tyrše
Mgr. Andrea Meďášová- Základní škola Partyzánská
Mgr. Hana Broulíková - Základní škola Slovanka
Mgr. Kateřina Krenická - Základní škola a Mateřská škola Jižní
Mgr. Pavel Pohorský - Základní škola Školní, Sever
Mgr. Iveta Honzejková –
Základní škola 28. října, Špičák
Mgr. Dominika Holubová – Základní škola Šluknovská, Lada
Mgr. Dana Charvátová – Základní škola, Praktická škola a Mateřská škola Moskevská
Jiřina Jeništová – Základní umělecká škola Česká Lípa

Marta Marčišinová – Mateřská škola Arbesova
Ivana Landovská – Mateřská škola Pastelka

Eliška Konrádová – Mateřská škola Severní
Barbora Švédová – Mateřská škola Bratří Čapků
Ocenění:
Mgr. Lenka Rychterová (ZŠ Pátova)
Ocenění za mimořádný přínos ve výchově a vzdělávání dětí
Na škole v Pátově ulici pracuje 16 let a již několik let tam zastává funkci výchovné a kariérové poradkyně. Pomoc při řešení výchovných a vzdělávacích problémů však neposkytuje pouze žákům, ale také jejich rodičům a ochotně poradí i svým kolegům. Pro Pátovku představuje také oporu při integraci žáků cizinců, které rovněž učí češtinu.
Mgr. Dana Charvátová (ZŠ, PrZŠ a MŠ Moskevská)
Ocenění za mimořádný přínos ve výchově a vzdělávání zdravotně handicapovaných dětí
V oboru speciální pedagogiky patří ke špičkovým pracovníkům a od letošního roku zastává funkci zástupce ředitele pro pracoviště Jižní, kde se vzdělávají zdravotně handicapované děti. Po řadu let je oporou zdejšího učitelského sboru, který do své pedagogické práce musí kromě znalostí vkládat také spoustu lásky, pochopení a fyzické i psychické odolnosti.

 
Barbora Švédová (MŠ Bratří Čapků)
Pedagog roku 2023
Již šest let pracuje na pozici asistentky pedagoga v MŠ Lada, kde pomáhá dětem se specifickými vzdělávacími potřebami. Ke každému dítěti přistupuje s empatií, porozuměním a trpělivostí. S citem, sobě vlastním, mu pomáhá s adaptací na nové prostředí. Dává mu tak čas, aby se zorientovalo a začlenilo. Zajímavostí je, že je nejenom skvělou pedagožkou, ale i trojnásobnou mistryní republiky v krasobruslení.

 
V České Lípě 7. června 2023
Mgr. Kristýna Kňákal Brožová
tisková mluvčí
e-mail:
knakalbrozova@mucl.cz
tel. +420 731 435 037

 
alt
alt
alt
Nahoru