Dnes je 30. 09. 2024
svátek má Jeroným

Dvě vítězství pro REAS Česká Lípa

V neděli 2. 12. 2012 se ve sportovní hale v Novém boru hrálo páté kolo okresního kola ve futsalu. Tým REAS Česká Lípa byl ve svém prvním zápase vyzván MAPOU A.První gól REASU padl až v deváté minutě, kdy po přihrávce Petra Knolleho střílel Lukáš Nevrlý. Ve čtrnácté minutě prostřelil gólmana MAPY Jan Sysel a REAS vedl 2:0.

V sedmnácté minutě po akci bratrů Ladislava a Lukáše Nevrlých skóruje opět Lukáš a REAS zvyšuje na 3:0. Po změně stran pokračoval defenzivní herní styl MAPY, která se nedostala do žádné větší šance, až v poslední minutě utekl po pravé straně Pavel Nedbal a vstřelil jedinou branku hostů. Utkání skončilo za stavu 3:1 pro REAS bez žlutých karet a vyloučených i po skvělém výkonu brankáře REASU Tomáše Krejčíka.

Sestava MAPY A: Čapek Jan, Brenn Pavel, Mašek Milan, Polák Jaroslav, Nedbal Pavel, Neumann Vítězslav, Brenn Michal, Maixner Martin.

Ve druhém zápase vyzval REAS Démony C Česká Lípa, posílené o tři hráče hrající krajský přebor. Od začátku zápasu nebylo pochyb o tom, že chce REAS vyhrát, ale Démoni se nevzdávali a bojovali. Ve čtvrté minutě po faulu na Lukáše Nevrlého rozehrával přímý kop Ladislav Nevrlý, přihrál Janu Syslovi a ten vstřelil první gól utkání – 1:0. V Desáté minutě obdržel žlutou kartu hráč REASU Ladislav Nevrlý za podražení soupeře svým pověstným bokem do strany. Z rozehrané standartní situace však gól nepadl. Démoni ve třinácté minutě našli skulinku v obraně REASU a Jiří Sedláček prostřelil po zemi gólmana Tomáše Krejčíka– 1:1. Ve stejné minutě hledal před brankou Démonů Ladislav Nevrlý Jana Sysla dlouhým nákopem, který si do vlastní branky srazil Pavel Košík a REAS vedl 2:1. V patnácté minutě nedovoleně zastavil akci Démonů Ladislav Nevrlý a po druhé obdržené žluté kartě a následné červené musel opustit hřiště. Domácí tým REAS Česká Lípa přišel o jediného futsalového stopera a hrál dvě minuty v oslabení.  Podobná situace se opakovala v patnácté minutě i na druhé straně, kdy po akci Jana Sysla a Lukáše Nevrlého tvrdým faulem zastavil právě Sysla Vlastimil Horák. Tím si od sudího vysloužil červenou kartu a síly se vyrovnaly. Do poločasu však již gól nepadl.
V druhé půli nebyla o vzájemné střety nouze. V dvacáté osmé minutě obdržel žlutou kartu za REAS Pavel Mareček, za Démony v třicáté čtvrté David Kulha. O minutu později dosud nehrající Daniel Kýček přihrál před branku, kde se trefil Lukáš Kuběj. Ve třicáté sedmé minutě překvapil gólmana Démonů Daniel Kýček a zvýšil na 4:1. V poslední minutě upravil skóre za Démony Jiří Beneš na konečných 4:2 pro REAS.

REAS Česká Lípa neprohrál po deváté v řadě a udržel si vedení v tabulce.

Sestava Démoni C: Šuja Jiří, Košík Pavel, Frnka David, Beneš Jiří, Kadleček David, Zelenka Jiří, Sedláček Pavel, Třešňák Tomáš, Mikysa Lukáš, Horák Vlastimil, Kulha David.

Sestava REAS: v brance Krejčík Tomáš, obrana – Nevrlý Ladislav, Mareček Pavel, Knolle Petr, útok – Nevrlý Lukáš, Sysel Jan, Švarc Pavel, Kuběj Lukáš, Knolle Petr.