Výcvik psů

Verze pro tisk |

Dobrý večer, mám dotaz zda nemáte někdo zkušenosti se soukromým výcvikem psů v okolí České Lípy nebo v rámci Libereckého kraje?

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Výcvik psů

Děkuji za ochotu. Není to výcvik služebního plemene, ale Foxteriér, kterého se nám zatím nedaří zvládnout. Je mu jeden rok.

Nahoru

Re: Výcvik psů

Některá mláďata jsou těžko zvladatelná. Chce to trpělivost, neustále opakovat se štěnětem stejné situace, aby se mu vštípily do hlavy. Začít můžete přivoláváním a pohlazením (odměnou).

Pokud je pes v bezpečném prostředí, poslouchá s radostí, ale dejte mu k tomu ještě dva roky, než se zklidní a naučí se, co po něm chcete.

Nahoru

Re: Výcvik psů

Tito psi jsou velice temperamentní. Potřebují hodně pohybu. Pokud nemáte zvládnutou poslušnost, musíte vodit psa na delším vodítku a trénovat povel ke mně. Povel by se měl skládat:
jméno psa a povel ke mně. Když pes nereaguje opakujte jméno psa a přitáhněte ho k sobě. Povel ke mně neopakujte několikrát za sebou. Pes by měl reagovat na první zavolání. Chce to důslednost. Pokud dáte povel, vyžadujte aby pes provedl, co od něho očekáváte. Po každém provedení povelu, psa hodně chvalte, případně dejte pamlsek. Je ve věku, kdy už musíte poslušnost hodně trénovat. Sám od sebe se to pes nenaučí.

Nahoru

Re: Výcvik psů

Mám dojem, že Martin nechtěl výcvik psa on-line.

Nahoru